Zdieľať na Facebooku Hokej

Hokej

Ľadový hokej je veľmi populárny šport na zimných olympijských hrách. Hokejový zápas sa hrá medzi dvomi tímami, ktoré sa skladajú z 20 hráčov a dvoch brankárov.

Hráči na ľade jedného družstva zvyčajne pozostávajú z troch útočníkov, dvoch obrancov a jedného brankára a každý tím sa snaží streliť puk do bránky svojho súpera. Puk je vyrobený z vulkanizovanej gumy a musí mať priemer 7,62 cm, hrúbku 2,54 cm a musí vážiť medzi 156-170 g. Bránkové siete majú šírku približne 183 cm a výšku 122 cm.

V prípade nedodržiavania pravidiel hry, môžu byť hráčom uložené sankcie v podobe trestných minút. Hra sa hrá na uzavretej ľadovej ploche s označeniami špecifickými pre pravidlá ľadoveho hokej, ktoré rozdeľujú klzisko na tretiny: obranné pásmo, stredné pásmo a útočné pásmo.

Rozmery klziska: 60 m x 30 m, štyri rohy sú zaoblené.

Bezpečnosť divákov je zabezpečená pomocou špeciálneho ochranného tienenia a sieťoviny.

Slovenskí reprezentanti

Medailisti

Disciplína Šport1 Zlatá medaila Šport1 Strieborná medaila Šport1 Bronzová medaila